Vzpomínka na hudební pořad

Pan Karel Kocůrek – to už je na naší škole pojem. Přijíždí k nám do školy již tradičně po dvou letech a vždy jej rádi a s nadšením uvítáme, neboť vždy má co nového nabídnout. Pan Kocůrek je učitel angličtiny, hudební výchovy a také velký cestovatel. Při návštěvě 1. prosince, kdy přijel i se svojí manželkou, nám představil zajímavé hudební nástroje, tentokrát převážně historické. Úplné unikáty, které získává ze svých cest. Některé historické hudební nástroje si nechává zhotovovat od opravdových řemeslných mistrů. A na všechny umí hrát! Mohli jsme vidět a slyšet nástroje z rákosu, klarinu, píšťalu s měchuřinou, šalmaj, loutnu, žaltář, středověké dudy, mandolínu a další nástroje. V jeho skladbách jsme se mohli přenést třeba do saharské pouště, na mexické pyramidy, do Betléma či do středověku a poslechnout si hudbu, kterou poslouchal například Karel IV. Velký zážitek v nás zanechala mistrná hra na housle paní Kocůrkové – Turecký pochod od W. A. Mozarta.

26. března 2024 máme domluvenou besedu cestovatelskou. Těšíme se na Vás, pane Kocůrku!

Fotografie z pořadu.