První pomoc do škol – praktická část

• IMG_1985
  • IMG_2014
  • IMG_2011
  • IMG_2007
  • IMG_2002
  • IMG_1993
  • IMG_1992
  • IMG_1982
  • IMG_1971
  • IMG_1967

První pomoc do škol je úžasný projekt, který si klade za cíl předat žákům praktické zkušenosti při poskytování první pomoci. Na naší škole se tohoto projektu účastní vždy žáci 8. ročníku. V první části programu žákům hasiči představili své povolání, ukázali jim vybavení hasičského auta, a dokonce nám i předvedli sílu hydraulických kleští v praxi. Někteří odvážlivci se podívali i na střechu hasičského auta. Druhá část programu probíhala pod vedením zkušených zdravotníků. Žáci byli seznámeni s vybavením sanitky, dostali cenné rady pro praxe a na vlastní kůži si mohli vyzkoušet různé zdravotnické pomůcky. Žáci byli po celou dobu programu zaujati výkladem, kladli zvídavé otázky a ochotně spolupracovali. Věřím, že projekt První pomoc do škol má opravdu smysl.

Mgr. Pavla Homolková