Začali jsme v NOVÉM

Je to až neuvěřitelné, že jsme mohli školní rok v mateřské škole zahájit v řádném termínu a v nové budově. Nového je toho ale mnohem víc, než stavba a vybavení. Podařilo se uspokojit dlouhodobý zájem o umístění dětí a otevřít tak poprvé ve Štěpánově 3 třídy. Navýšil se i počet pedagogických pracovníků. Nově jsme také nastavili rozdělení tříd. Děti jsou ve věkově smíšených třídách a chtěli jsme odbourat každoroční přesouvání dětí mezi třídami. Pro děti by tedy po celou dobu docházky měla být stejná třída a kmenové paní učitelky. Nebylo to jednoduché období a chtěla bych poděkovat všem, kteří se podíleli na tom, aby vše takto klaplo. Zvláště bych pak chtěla poděkovat svým kolegyním, které konec léta věnovaly přípravě prostor, třídění starých věcí, přebírání skladů, úklidu, zvelebování nových tříd apod. Děkuji také ostatním zaměstnancům základní školy za jejich ochotu pomáhat. Osobní poděkování patří paní Šavrňákové, která nám zcela dobrovolně bez nároku na finanční odměnu našila a připravila do všech tříd krásná povlečení. V neposlední řadě bych chtěla poděkovat za spolupráci paní starostce Šárce Kunčíkové a panu řediteli Jiřímu Dufkovi. Byl to intenzivní rok řešení, domlouvání a nutných kompromisů, ale výsledek stojí za to. I přes nepřízeň počasí jsme uspořádali již Den otevřených dveří propojený se slavnostním otevřením. A nedávno budovu navštívili také zástupci jednotlivých obcí, kteří jsou součástí Mikroregionu Bystřicko.

Ve školce jsme si vědomi, že nás čeká rok zabíhání se a vychytávání drobných nedostatků. Ale těší nás, že se dětem nový prostor líbí a vcelku rychle přijímají všechno nové. Získali jsme větší, vzdušné a prosvětlené prostory. Doufáme, že se vytvořenou koncepcí podařilo školce „vdechnout život“. Ujala se hned první myšlenka, a to propojit budovu a hlavně interiér s místem, kde se školka nachází. Děti ve Štěpánově nad Svratkou mají blízko k vodě, vznikla tak Vodní třída. Dále máme pár kroků do lesů – vytvořili jsme Lesní třídu a v neposlední řadě máme stále možnost běhat po loukách. Tak vznikl název pro třetí třídu – Luční.

Nezbývá než popřát, ať nám školka přináší více radostí než starostí a je tu pro další generace.

Stanislava Kubíková