Hornický cechhaus ve Štěpánově

Návštěvou v Hornickém cechhauzu ve Štěpánově jsme si s žáky 4. ročníku velmi pěkně doplnili vlastivědné učivo. Získali jsme další poznatky o místě, kde žijeme, kde chodíme do školy. Dozvěděli jsme se zajímavosti z historie, z období středověku, kdy v této oblasti horníci těžili ve štolách železnou, stříbrnou, měděnou a další rudy. Jaké k tomu používali nástroje, jak si při práci v podzemí svítili a plno dalších informací. Prohlédli jsme si předměty z té doby, nalezené právě v místních štolách, a snažili jsme se sami určit, k čemu asi sloužily. Vyslechli jsme si poutavý výklad pana průvodce. Moc děkujeme.

Dnešní den návštěvu v Hornickém cechhauzu uskutečnili i žáci druhého a devátého ročníku se svými vyučujícími. Exkurze byla hodnocena velmi pochvalně.

Další fotografie naleznete ve fotogalerii.